Damla Özçakır

Damla Özçakır

Psikolog
HAKKIMDA

Yakın Doğu Üniversitesi psikoloji bölümünden şeref notuyla mezun oldum. Akademik hayatımı geliştirmek üzere de KKTC Uluslararası Katılımlı Alkol ve Madde Bağımlılığı Kongresine yönelik olarak Madde Bağımlılığı ve Alışveriş Bağımlılığı ile ilgili makale çalışmaları yaptım. Şu anda Klinik Psikoloji yüksek lisansımın hazırlık aşamasındayım.Aldığım eğitim ve stajlar ile kendimi ileriye götürme fırsatı tanıdım. Devlet hastanesinde yaptığım stajımda, genç-çift-aile ve bireysel terapilere katıldım. Birebir görüşme ve test yapma fırsatım oldu. RAM merkezinde olan stajımda ise çocuklarla çalışma fırsatım oldu. Gerekli testleri uygulama, çocuklara seans içinde yaklaşma gibi yöntemleri pekiştirdiğim bir süreçti. Sonrasında ise, yetişkin testleri ve mmpı testi eğitimlerimi aldım. Şu an Madde Bağımlılığı eğitimi almaktayım. Bunun haricinde yetişkin, aile, çift ve öğrencilerin ruh durumundan daha iyi anlamak için katıldığım programlar ile sertifikalarımı alarak donanım sağladım. .

Eğitimleri

Yakın Doğu Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Alanı

Yetişkin Psikolojisi, Alkol ve Madde Bağımlılığı, Yetişkin Testleri ve MMPI Testi uygulayıcısı, İkili İlişki Yönetimi, Stres Yönetimi , Sınav Kaygısı Yönetimi

Kullanıcı Yorumları

DD
Daha iki seans görüşmemize rağmen bende kendimi farketmem ve geliştirmemde çok büyük katkıları oldu ve bunların devamının da geleceğinden çok eminim :) Bir çok Piskolog-psikiyatrist deneyimime rağmen damla hanım kadar anlayışlı nokta atışı tespitleri olan ve çözüm odaklı yaklaşan birini görmemiştim. Konusurkenki samimiyeti sanki yaşadığınız her şeyi kendi de yaşarmış gibi hissediyor ve o değeri veriyor. Bu mesleği sadece işi olarak yapanlardan değil de gerçekten karşısındaki insanı dokunmak isteyen, Bir psikologdan öte yol gösterici bir sırdaş gibi. İyi ki karşıma çıktınız :)
Anonim
Damla hanımla seanslarımıza henüz çok yeni başladık ama ilk seanstan itibaren yaptığı tespitlerle, empati yeteneği ve güzel enerjisiyle devamının geleceğini biliyordum. Anlaşılma hissi çok güzel bir duygu. Kendisine çok teşekkür ediyorum.
Yasin
İnsanı yadırgamayan gerçekten empati yeteneği çok güçlü ve her koşulda insana destek olan hiç bir şekilde insanı kırmayan ve insana kendisinin ne kadar kıymetli ve değerli olduğunu hissettiren hocam çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Herşeyi birlikte aşabileceğimizden hiç bir kuşkum yok ve bir daha ki seansı sabırsızlıkla bekliyorum. Size minnettarım.
Tuna
Daha önce 2 psikolog ve 1 psikiyatra gitmiş birisi olarak değerlendiriyorum ki; Damla aldığı psikoloji eğitimini karakteri ve üslubuyla o kadar güzel harmanlamış ki ruh halinize gerekli profesyonel yaklaşımı amatör bir ruhla çabucak sağlayabiliyor. İçinde bulunduğunuz duruma çabucak entegre olup size sizi anladığını en baştan hissettirebiliyor. Her şey için teşekkür ederim :)
Mert
İlk seansımız gerçekleşti sonrasında kendimi huzurlu hissettim sanırım en büyük sebebi sizi çok iyi anlayabilmesi ve tüm her şeyi çok normal karşılaması
Atakan
İçimdekileri birebir anlatmam mümkün değil ama derdi olan insanlara Damla HANIM ile tanışmadan önce birkaç kelam etmek isterim;Sahip olduğunuz dert ,insanlara anlatmaya korktuğunuz karanlık olaylar,gözyaşlarınızın sebebi ve daha niceleri... İletişime geçtiğiniz ilk andan itibaren artık Damla HANIM'INDA birer derdi hali geliyor ve tüm samimiyeti ile birlikte samimi gülümsemesini katarak elinden gelen herşeyi yapıyor.Emin olun Damla HANIM ile konuşup telefonh kapattıktan sonra hayatınızda bişeylerin pozitif gittiğini yada gitmeye başladığını hissedeceksiniz.Buradan bir kere daha önce Damla HANIMA sonra gülümsemesine teşekkür ediyorum.
Sinan
Damla hanım çok sıcakkanlı ve çok ilgili alanında uzman ve çok başarılı bir psikolog.
Yusuf
Alanındaki bilgi ve tecrübeleriyle eminim sizlere de çok şey katacaktır, tekrardan kendisine teşekkür ediyorum :)
Rabia :)
Hayatımda ilk defa bir psikologla görüşme deneyimim oldu. Başlangıçta hem korkak hem de güvensizdim aslında ama birkaç seansta bile ne kadar yol aldığımı gördüm. Sadece ben değil çevremdekiler de bu değişimin farkında :) Artık daha mutlu ve kendine yetebilen bir bireyim. En başından itibaren gösterdiğiniz samimiyet, sıcaklık ve güler yüzünüz için teşekkür ederim. Bu kadarını beklemiyordum diyebilirim. Daha böyle terapist-hasta ilişkisi beklerken siz bana abla samimiyetiyle yaklaştınız. En başta da zaten içim en çok size ısınmıştı tesadüfen de yine size denk geldim :) İyi ki de böyle oldu mesleğinizi gerçekten samimiyet ve özveriyle yapıyorsunuz inşallah çok daha iyi yerlere gelirsiniz :) Bir gün yüz yüze de görüşmek dileğiyle her şey için teşekkür ederim :)
Anonim
Damla hanımın çok samimi ve empati yeteneği gerçekten çok iyi olan bir uzman olduğunu düşünüyorum.İlk seansta bile bunları hissettirdi ve beni çok rahatlattı.
Olacakbişey
İlk seansta edindiğim tecrübe, Damla Hanımın cidden nokta tespitler ile kişiliğinizi ve hayatınızı yorumlaması oldu. Bahsettiğiniz deneyimlerden neyin iyi geleceğinin çıkarımını düzgün yapabilen biri. Sorunlara olan bakış açısının insanlarda ne denli etkili olduğunun farkında olan ve bunu veren biri. Ilerleyen süreçlere umutla bakıyoruz.
Alican
Çok iyi bir dinleyici sizinle yaşıyor gibi anlattığımda benimle birlikte duygulandı, sorunumu gayet iyi çözeceğine gönülden inanıyorum bir çok seans daha birlikteyiz.
Anonim
Damla hanımla ilk görüşmem ve gayet güzel bir diyalog kurduk. Kendisi çözüm odaklı birisi ve çok iyi bir dinleyici. Kesinlikte tavsiye edebilirim...
B Ümit
Damla hocayla ilk kez görüştüm. Ama son olmayacak. Resimdeki ciddi bakışlara aldırmayın çok şeker ve mütevazı bir insan. Ben görüştüm ferahladım darısı başınıza :)
Sokak Çocuğu
Yurtiçi Yurtdışı bir çok psikoloğa gittim. Kimisi para odaklı kimisi zoraki bu mesleği seçmiş. Damla hanım gibi ya bir ya da iki kişiye raslamışımdır. İnsan bildiği ve sevdiği işi yapınca böyle başarılı oluyor. Online ne kadar verimli olabilir ki acaba diye düşünürken Damla hanım yüz yüze çoğu psikoloğun veremediği pozitifliği verdi. Böyle doktorların artması dileğiyle...
Anonim
Damla hanım gerçekten çok iyi bir psikolog sıcakkanlı olması ve karşı tarafa olan anlayışıyla tavsiye ediyorum
Kaya
Daha önce farklı psikologlardan destek almıştım fakat ilk seans sonrası gerekli uyum yakalanamadığı için devam etmemiştim fakat, Damla hanım ile tanıştıktan sonra yerinde tespitleri ve kendimi çözümleyebilmem için vermiş olduğu çalışmalar ile pozitif bir güven duygusu verdi. Her insanın hayatı boyunca kendisini anlayan bir danışmana ihtiyacı olduğunu düşünen biri olarak Damla Hanım ile birlikte pozitif değişimi devam ettireceğime inanıyorum.
Anonim
Gerçekten branşında profesyonel bir danışman.İlk görüşmemiz olmasına rağmen terapimizin verimli geçtiğini söyleyebilirim.Kesinlikle Psikolog Damla hanımı tavsiye ediyorum.