.$first_name .

Tuğba Duman

Psikolog
HAKKIMDA

2016 yılında Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuluculuğu alanlarında eğitim aldım, 2017 yılında Beykent Üniversitesi Psikoloji bölümünden üstün başarı belgesi ile mezun oldum. Akabinde 3 aylık kişisel danışmanlık ve sonrasında Karataş Anadolu Lisesinde stajımı yaptım. Özel Ekarte Anadolu Lisesinde çalıştım. Psikiyatrist Dr. Mehmet Oğuz Kliniğinde staj görürken eş zamanlı olarak Satürn Aile Danışmanlığı Merkezinde çalıştım. Çeşitli eğitimlerin ardından Minnesota Multiphasic Personality Inventory (MMPI), Ankara Gelişim Envateri (AGTE), Bender –Gestalt Görsel Motor Algı Testi, SCL-R 90, Beck Anksiyete Envanteri, Beck Depresyon Ölçeği uygulama yetkinliği kazandım. Türk Psikologlar Derneği “Travma ve Krize Müdahale”, “Sınav Stresi ile Baş Ediyorum.”, "Yas Danışmanlığı" gibi birçok eğitime katılım sağladım. Şu an Yetişkin Terapisi, Çift Terapisi, Ayrılma ve Boşanma, Aile Terapisi,, İletişim Sorunları, Aİle İçi Çatışmalar, İlişki Problemleri, Çocuk Eğitimi, Ebeveyn Danışmanlığı, Sınav Kaygısı, Yas ve Kayıp Danışmanlığı, Nefes Alma ve Rahatlama Teknikleri, Öfke Kontrolü, Kaygı Bozuklukları, Panik Bozukluk, Fobiler , Sosyal Fobi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Depresif Bozukluklar konularında destek veriyorum.

Eğitimleri

Beykent Üniversitesi-Psikoloji Lisans Eğitimi İzmir Demokrasi Üniversitesi- Pedagojik Formasyon Eğitimi Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı- Aile Danışmanlığı, Aile Arabuluculuğu, Cinsel Terapi Eğitimleri. Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi.

Alanı

Yetişkin Terapisi, Çift Terapisi, Ayrılma ve Boşanma, Aile Terapisi,, İletişim Sorunları, Aİle İçi Çatışmalar, İlişki Problemleri, Çocuk Eğitimi, Ebeveyn Danışmanlığı, Sınav Kaygısı, Yas ve Kayıp Danışmanlığı, Nefes Alma ve Rahatlama Teknikleri, Öfke Kontrolü, Kaygı Bozuklukları, Panik Bozukluk, Fobiler, Sosyal Fobi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Depresif Bozukluklar , Psikolojik Danışmanlık

Kullanıcı Yorumları DEĞERLENDİR
R. G. 30 Temmuz 2022

Aralık 2021 - Mayıs 2022 tarihleri arasında şiddetlenen anksiyetem için Tuğba Hanım'dan destek aldım. Kendisi çok nazik, profesyonel, danışanına güven duygusu veren bir psikolog. Ben kendisinin öğrettiği metodlar sayesinde anksiyetemi kontrol altına alabildim. 5 ay boyunca içimde huzurluk yaratan, hayatımı etkileyen -ama aslında varolmayan, sadece beynimin var olduğuna inandığı- sıkıntılarımdan kurtulabildim. Şu anda mutlu ve huzurlu bir şekilde devam etmekteyim hayatıma.. İyi ki Tuğba Hanım'la çalışmışım diyorum. Kendisine emekleri için bir kez daha teşekkür ediyor ve özellikle anksiyete, panik atak, OKB gibi rahatsızlıklarla mücadele edenlere Tuğba Hanım'ı tavsiye ediyorum.

Esen U. 15 Aralık 2021

Nereden başlasam bilmiyorum. Çocukluk tramvaları , aile içi sorunlar , panik atak , öfke kontrolü , duygusal yeme bozukluğu , fobi... Hayata dair değiştirmek düzeltmek kendime iyilik edip iyileştirmek için alabileceğim tüm terapileri tek bir psikologda bulmuş oldum. Öyle ki bazen en yakın arkadaşımmış gibi hissediyorum. Beni , ailemi , çevremi , insanları öyle güzel analiz edip aktarıyor , yanlışlarımı öyle nahif açıklıyor ki iyileşmemem mümkün değil. Yaşının genç olması sebebiyle de çok çok rahat önyargı korkusu olmadan her şeyi konuşup söyleyebiliyorum. Bazen gülüyoruz bazen ağlıyoruz ama ben bana daha iyi gelebilecek insan tanımıyorum. Ben okadar çok karanlığı yendim ki , hepsinde önümde ışığı tutan Tuğba hanımdı. İyi ki tercih etmişim. İyi ki varsınız Tuğba hanım.

Ayşegül 05 Eylül 2021

Tuğba hanımla yolumun kesismesinin sebebi cok fazla kotu seyi dusunuyor olmamdi. Hatta kendimde anksiyete oldugunu bile dusunuyordum. Öyle bi yerde öyle bir soru soruyor ya da bir cümle kuruyor ki. Aaa evet diyor insan. Yani aslında kendime hic sormadigim cok basit sorular bile varmis. Sanki bir isik tuttu da o karanlikta yolu aydinlatip görmemi sagladi gibi. Degisimi kendim de cok net görebiliyorum. Tugba hanıma cok cok tesekkur ediyorum.

Selin S 07 Ağustos 2021

Tuğba Hanım'la ilk görüşmemizi Nisan başında yapmıştık. Sınav anksiyetesiyle ilgili büyük sıkıntılarım vardı. Kendisiyle sınav anksiyetesiyle başladıktan sonra hayatımın işleyişine engel olan birçok konu hakkında görüştük ve etkili çözümler bulduk. Bunların arasında aile ve arkadaş problemleri, yeme bozukluğu, kişisel sınırlar ve yaşadığım her türlü anksiyete problemi vardı. 4 ayda kendisiyle çok güzel bir yol aldığımızı düşünüyorum ve kendimdeki farkı gözlemleyebiliyorum. Tuğba Hanım çok sakin, samimi, güler yüzlü, akılcı düşünen, akılcı ve işe yarar çözümler üretebilen, rahatlıkla güvenebileceğiniz bir psikolog. Adeta dünyaya psikolog olmaya gelmiş birisi diyebilirim. Kendisine de buradan çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız.

Arzu 12 Mayıs 2021

Tuğba Hanım çok iyi bir dinleyici, ilk seanstan itibaren kendimi yıllardır tanıdığım arkadaşımla konuşuyormuş gibi hissettim. Nefes egzersizi, meditasyon vs bir çok işe yarar tavsiyelerde bulunuyor. Seansları tamamladık ve ayda bir danışmanlık şeklinde ilerleyeceğiz, kendimdeki gelişmeyi görebiliyorum. Psikolog arayışında olanlara tavsiye ederim.

gülşah 17 Mart 2021

Tuğba hanımla ocak ayında bir akşam ciddi panik atak geçirirken tanıştım. O zaman tabi öleceğim korkusu ile ağlamaklı bir şekilde konuşurken bir anda herşeyi unutup konuşmaya başladığımı farkettim. Öyle rahatlamıştım ki.. Daha sonra seanslarımıza devam etme kararı aldık ben bile kendimde olan değişimi görüyordum.Tuğba hanımın bana söylediği şeyleri yapmaya çalıştım. İnşallah panik atağı yendiğimizi düşünüyorum.Kendisine çok teşekkür ediyorum. İyi ki Tuğba hanımı seçmişim,iyi ki onu tanımışım..

Melis Ece 02 Mart 2021

Tuğba hanım çok içten birisi. kendisine çok teşekkür ediyorum bana kendimi çok rahat hissettirdi seanslarımızda ve çok rahat bir şekilde kendimi konuşurken buldum. kendisiyle uzun bir süre devam etmek istiyorum. iyi ki kendisiyle görüşmüşüz. kesinlikle, rahatlıkla Tuğba hanıma danışabilirsiniz.

İrem 27 Şubat 2021

Hayatımda hiç psikoloğa gitmemiş ve çok çekingen biri olarak Tuba Hanım benim için dönüm noktası gibi diyebiliriz. Tuba Hanım'a karşı inanılmaz bir samimiyet ve yakınlık hissettim. Çok rahatça derdimi paylaşabildim. Onun karşısında tamamen kendiniz oluyorsunuz, çok iyi, çok tatlı biri. Size gerçekten çok iyi geliyor. İyi ki siz

Anonim 24 Şubat 2021

Tuğba hanımla şanslarını sayesinde ciddi bir ilerleme kaydettim ve hayatımdaki sorunlarda daha net kararlar almaya başladım.Kendisine tekrar teşekkür ederim.

Anonim 19 Şubat 2021

Tuğba Hanım'la tanışıp, ondan destek aldığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. İlgisi, yaklaşımı, samimiyeti ve özellikle anlayışıyla ilk seansımızdan itibaren kendimi konforlu ve güvende hissettirdiği için kendisine teşekkür ediyorum.

Anonim 01 Şubat 2021

ilk görüştüğümüz andan beri harika bir dinleyici olması, yargılamadan yaklaşması, anlayış göstermesi kısaca her şeyiyle harika bir insan. diğer seanslarımız için sabırsızlanıyorum.

R.C 26 Ocak 2021

Tuğba Hanımla henüz ikinci görüşmemizi gerçekleştirdik. Kendisinin güler yüzlü oluşu, samimi davranması kendimi daha iyi ifade etmeme sebep oldu. Söyledikleri ile bazı aydınlanmalar yaşadım ve kendimi keşfetmemi sağlayacak eminim. Kendime iyi gelmek, farkındalık seviyemin artmasında Birlikte güzel bir yol arkadaşlığı yapacağımızı düşünüyorum. Koşulsuz kabul ilkesini danışmasına/görüşmemize yansıtan bir psikolog ki bu bence en önemlisi. kendisi ile görüşmeye Devam edeceğim. Süreç sonunda yeniden gelip yorum yaparım :)

Anonim 16 Ocak 2021

Tuğba hanım samimi,içten bi psikolog. Ona kendimi açmakta bi tedirginlik hissetmedim. İlk seanstan itibaren bi rahatlama geldi,daha hafif hissediyorum kendimi. Tuğba hanımla yolumuza devam edeceğiz

Rabiss 14 Ocak 2021

Hayatımda konuştuğum ennn tatlı insan diyebilirim, öyle rahat ki Tuğba hanımla konuşmak :) hiçbir şekilde yargılama yok, ses tonu muhteşem, konuşanın kendini rahat hissetmesi için bilinçli bir çaba içerisinde olmadığı bile öyle belli ki :) psikolog olmak için yaratılmışsınız resmen ve yolum sizinle kesiştiği için çok mutluyum :)

Anonim 11 Ocak 2021

Diğer seansımı sabırsızlıkla bekliyorum. Kesinlikle iyi bir dinleyici, samimi ve tatlı bir insan.

Anonim 11 Ocak 2021

Problemlerime yönelik güzel çözüm yöntemleri var.Gayet tatlı ve ilgili biri

Rana 08 Ocak 2021

Konuşması, ses tonu, konuşması, dinlemesi insanı gerçekten mutlu hissettiriyor. Nasıl konuşacağımı bile bilemiyordum kendimi kimseye açamıyordum. Hem kendimi anlatabildim hem de içim huzurlu hissediyorum.

Ayşe 06 Ocak 2021

Gerçekten sizi anlamaya çalışan ve güven veren biri var hattın diğer ucunda. İlk seansım olmasına karşın birlikte çok uzun yollar aşacağımızdan eminim. :) Tereddütsüz başvurabilirsiniz kendisine.

Anonim 04 Ocak 2021

İlk seansımdı.Çok tatlı biri.İyi ki Tuğba hanımı seçmişim.İlk seanstan çok iyi hissediyorum

gülşah 02 Ocak 2021

ilk seansa ağlayarak girdim ve rahatlayarak ayrıldım. çok samimi bir insan ve bir sonraki seansımı iple çekerek bekliyorum teşekkür ederim tuğba hanım

17.12.1995 31 Aralık 2020

Empati kabiliyeti, ön yargılarından arınmış olması, can kulağıyla danışanının problemine odaklanması beni çok rahatlattı. Başarılarının devamını dilerim.

Özlem 29 Aralık 2020

Son derece cana yakın ve güven veren biri. İlk seansımı gerçekleştirdim, sonraki seanslarımı iple çekiyorum

Anonim 26 Aralık 2020

Kendimi güvende hissetrim tesekkur ederim

DM 25 Aralık 2020

Tuğba hoca ile görüşmeye baslar baslamaz samimiyetini ve güvenilirliğini anlayabiliyorsunuz ve sonrasında kendinizi rahatça açabiliyorsunuz ilk seansimizdi ve diğer seansimizi iple çekmeye başladım

Anonim 25 Aralık 2020

Konuşmasıyla beni sakinleştirip hiç tanımadan istediğimi konuşup güzel tatmin edici geri dönüşüm alabildim

İ 25 Aralık 2020

İlk seansımdı ve çok güzel bir görüşmeydi. Çok memnun kaldım. Teşekkür ederim ve tavsiye ederim Tuğba hanımı. :)

Uğur AYDIN 24 Aralık 2020

Gerçekten işinde uzman bir kişi. İlk görüşmeden itibaren güven veriyor ve rahatça sıkıntılarınızı anlatabiliyorsunuz. İlk kez terapi almaya başlamama rağmen rahatlama yaşadım ve sonrasında dahada fayda sağlayacağına inanıyorum.

Ümit B 21 Aralık 2020

Tuğba hocanın en güzel yanı sizi çok candan dinlemesi ve iyi biri olduğunu da çabucak hissetmeniz. Evinizde gibi yargısız, güven içinde hissedeceksiniz.

Ümit B 21 Aralık 2020

Tüğba hocanın en sevdiğim yanı evinizde gibi, dost gibi tamamen açık yüreklilik ile dinlemesi. Bazıları bu işi para için yapar ancak bana hiç o izlenimi vermedi.

21 Aralık 2020

can kulağıyla dinliyor. çok ilgili biri. sorular soruyor. çok memnun kaldım teşekkürler

Anonim 19 Aralık 2020

İlk seansımdı.Güzel tespitler yaptı diğer seanslarda sıkıntılarıma yönelik güzel çözümleri olacağına inanıyorum.Teşekkür ederim kendisine...

Byö 19 Aralık 2020

Hislerime hep çok güvenmişimdir tuğba hanımı seçerkende bunu yapmıştım. Kendim karar verip asistana danıştığımda da Tuğba hanımın adınızı yazmışlardı. İyi ki tuğba hanımı seçtim. Çok tatlı bir kadın kendisi. Bu günden sonra yanımda birinin olacağı beni Tuğba hanım gibi birinin dinleyip destek olacağı yol göstereceği hissi bile beni çok rahatlatıyor. İlk seansımdı bundan sonra her hafta beraberiz. Çok güzel bir seanstı. Her şey için çok teşekkür ederim

D 16 Aralık 2020

İlk seasımdı. Normalde cok kolay konusamam hatta psikologlarda cok anlamıyor beni rahatlatamıyor diye düşünüyordum. Buraya bakıp iyi ki tugba hanımı seçmişim. İlk seanstan bile cok rahatladım

Candı atayeter 11 Aralık 2020

Çok tatlı bi bayan beni yargılamadn dinledi ilk görüşmemizdi ama ona ragmen hafifledim. Beni doğru yönlendirdiği içinde site asistanınada tşk ederim iyiki tugba hanıma yönlemdirmiş tam problemimim muhattabı . Bana çok iyi geldi bikaç seans sonra problemlerimin hallolacagına inanıyorum. O güveni hissettim.

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan sıkça sorulan soruları sizler için cevapladık!

Bipsikolog.com Nedir?
Bipsikolog.com Psikologlarla danışanları online olarak buluşturan bir platformdur. Sitemiz üzerinden online psikologlara hemen ulaşabilir, birkaç dakika içerisinde görüşmeye başlayabilir veya istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.
Bipsikolog.com Hangi yollarla görüşme gerçekleştiriyor?
Bipsikolog.com Psikologlarla danışanları online olarak buluşturan bir platformdur. Sitemiz üzerinden online psikologlara hemen ulaşabilir, birkaç dakika içerisinde görüşmeye başlayabilir veya istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.
Ödemeleri nasıl gerçekleştirebilirim?
Bipsikolog.com Psikologlarla danışanları online olarak buluşturan bir platformdur. Sitemiz üzerinden online psikologlara hemen ulaşabilir, birkaç dakika içerisinde görüşmeye başlayabilir veya istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.
Bipsikolog.com hangi alanlarda destek verir?
Bipsikolog.com, çok geniş bir alanda ve çeşitli psikolojik konularda online olarak bilgi ve destek vermektedir. Hizmetlerden bazıları: Depresyon Anksiyete (Kaygı) Panik Atak Bipolar Bozukluk (Manik Depresyon) Borderline (Sınırda Kişilik Bozukluğu) Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntı Hastalığı) Aile ve Çift Terapisi Bireysel Terapi Çocuk ve Ergen Terapisi Cinsel Terapi Fobiler Bağımlılık Stres TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) Yeme Bozuklukları ve Beden Algısı İş Yerinde Ruh Sağlığı Evlilik ve Boşanma Kişisel Gelişim Cinsel Kimlik
Bipsikolog.com Hangi yollarla görüşme gerçekleştiriyor?
Bipsikolog.com Psikologlarla danışanları online olarak buluşturan bir platformdur. Sitemiz üzerinden online psikologlara hemen ulaşabilir, birkaç dakika içerisinde görüşmeye başlayabilir veya istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.
Ödemeleri nasıl gerçekleştirebilirim?
Bipsikolog.com Psikologlarla danışanları online olarak buluşturan bir platformdur. Sitemiz üzerinden online psikologlara hemen ulaşabilir, birkaç dakika içerisinde görüşmeye başlayabilir veya istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.
Hemen seansa başlama şansımız var mı?
Evet Online (Çevrimiçi) Psikologlarımızla hemen görüşmeye başlayabilirsiniz.
Daha Fazla