Tuğba Duman

Tuğba Duman

Psikolog
HAKKIMDA

2015 yılında Aile Danışmanlığı ve Aile Arabuluculuğu alanlarında eğitim aldım, 2016 yılında Beykent Üniversitesi psikoloji bölümünden üstün başarı belgesi ile mezun oldum. Akabinde 3 aylık kişisel danışmanlık ve sonrasında Karataş Anadolu Lisesinde stajımı yaptım. Özel Ekarte Anadolu Lisesinde çalıştım. Psikiyatrist Dr. Mehmet Oğuz Kliniğinde staj görürken eş zamanlı olarak Satürn Aile Danışmanlığı Merkezinde çalıştım. Çeşitli eğitimlerin ardından Minnesota Multiphasic Personality Inventory (MMPI), Ankara Gelişim Envateri (AGTE), Bender –Gestalt Görsel Motor Algı Testi, SCL-R 90, Beck Anksiyete Envanteri, Beck Depression Ölçeği uygulama yetkinliği kazandım. Türk psikologlar Derneği “Travma ve Krize Müdahale”, “Sınav Stresi ile Baş Ediyorum.”, "Yas Danışmanlığı" gibi birçok eğitime katılım sağladım. Şu an Aile Danışmanlığı, Aİle İçi Çatışmalar, İlişki Problemleri, Çift Problemleri, Çift Danışmanlığı, Çocuk Eğitimi, Ebeveyn Danışmanlığı, Sınav Kaygısı, Yas Süreci, Nefes Alma ve Rahatlama Teknikleri, Öfke Kontrolü, Kaygı Bozuklukları- Panik Bozukluk, Fobiler , Sosyal Fobi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Depresif Bozukluklar- Major Depresif Bozukluk, Distimik Bozukluk konularında destek veriyorum.

Eğitimleri

Beykent Üniversitesi-Psikoloji Lisans Eğitimi İzmir Demokrasi Üniversitesi- Pedagojik Formasyon Eğitimi Adnan Menderes Üniversitesi Onaylı- Aile Danışmanlığı, Aile Arabuluculuğu, Cinsel Terapi Eğitimleri.

Alanı

Aile Danışmanlığı, Aİle İçi Çatışmalar, İlişki Problemleri, Çift Problemleri, Çift Danışmanlığı, Çocuk Eğitimi, Ebeveyn Danışmanlığı, , Sınav Kaygısı, Yas Süreci, Nefes Alma ve Rahatlama Teknikleri, Öfke Kontrolü, Kaygı Bozuklukları- Panik Bozukluk, Fobiler , Sosyal Fobi, Yaygın Anksiyete Bozukluğu, Travma Sonrası Stres Bozukluğu, Depresif Bozukluklar- Major Depresif Bozukluk, Distimik Bozukluk

Kullanıcı Yorumları

gülşah
Tuğba hanımla ocak ayında bir akşam ciddi panik atak geçirirken tanıştım. O zaman tabi öleceğim korkusu ile ağlamaklı bir şekilde konuşurken bir anda herşeyi unutup konuşmaya başladığımı farkettim. Öyle rahatlamıştım ki.. Daha sonra seanslarımıza devam etme kararı aldık ben bile kendimde olan değişimi görüyordum.Tuğba hanımın bana söylediği şeyleri yapmaya çalıştım. İnşallah panik atağı yendiğimizi düşünüyorum.Kendisine çok teşekkür ediyorum. İyi ki Tuğba hanımı seçmişim,iyi ki onu tanımışım..
Melis Ece
Tuğba hanım çok içten birisi. kendisine çok teşekkür ediyorum bana kendimi çok rahat hissettirdi seanslarımızda ve çok rahat bir şekilde kendimi konuşurken buldum. kendisiyle uzun bir süre devam etmek istiyorum. iyi ki kendisiyle görüşmüşüz. kesinlikle, rahatlıkla Tuğba hanıma danışabilirsiniz.
İrem
Hayatımda hiç psikoloğa gitmemiş ve çok çekingen biri olarak Tuba Hanım benim için dönüm noktası gibi diyebiliriz. Tuba Hanım'a karşı inanılmaz bir samimiyet ve yakınlık hissettim. Çok rahatça derdimi paylaşabildim. Onun karşısında tamamen kendiniz oluyorsunuz, çok iyi, çok tatlı biri. Size gerçekten çok iyi geliyor. İyi ki siz
Anonim
Tuğba hanımla şanslarını sayesinde ciddi bir ilerleme kaydettim ve hayatımdaki sorunlarda daha net kararlar almaya başladım.Kendisine tekrar teşekkür ederim.
Anonim
Tuğba Hanım'la tanışıp, ondan destek aldığım için çok şanslı olduğumu düşünüyorum. İlgisi, yaklaşımı, samimiyeti ve özellikle anlayışıyla ilk seansımızdan itibaren kendimi konforlu ve güvende hissettirdiği için kendisine teşekkür ediyorum.
Anonim
ilk görüştüğümüz andan beri harika bir dinleyici olması, yargılamadan yaklaşması, anlayış göstermesi kısaca her şeyiyle harika bir insan. diğer seanslarımız için sabırsızlanıyorum.
R.C
Tuğba Hanımla henüz ikinci görüşmemizi gerçekleştirdik. Kendisinin güler yüzlü oluşu, samimi davranması kendimi daha iyi ifade etmeme sebep oldu. Söyledikleri ile bazı aydınlanmalar yaşadım ve kendimi keşfetmemi sağlayacak eminim. Kendime iyi gelmek, farkındalık seviyemin artmasında Birlikte güzel bir yol arkadaşlığı yapacağımızı düşünüyorum. Koşulsuz kabul ilkesini danışmasına/görüşmemize yansıtan bir psikolog ki bu bence en önemlisi. kendisi ile görüşmeye Devam edeceğim. Süreç sonunda yeniden gelip yorum yaparım :)
Anonim
Tuğba hanım samimi,içten bi psikolog. Ona kendimi açmakta bi tedirginlik hissetmedim. İlk seanstan itibaren bi rahatlama geldi,daha hafif hissediyorum kendimi. Tuğba hanımla yolumuza devam edeceğiz
Rabiss
Hayatımda konuştuğum ennn tatlı insan diyebilirim, öyle rahat ki Tuğba hanımla konuşmak :) hiçbir şekilde yargılama yok, ses tonu muhteşem, konuşanın kendini rahat hissetmesi için bilinçli bir çaba içerisinde olmadığı bile öyle belli ki :) psikolog olmak için yaratılmışsınız resmen ve yolum sizinle kesiştiği için çok mutluyum :)
Anonim
Diğer seansımı sabırsızlıkla bekliyorum. Kesinlikle iyi bir dinleyici, samimi ve tatlı bir insan.
Anonim
Problemlerime yönelik güzel çözüm yöntemleri var.Gayet tatlı ve ilgili biri
Rana
Konuşması, ses tonu, konuşması, dinlemesi insanı gerçekten mutlu hissettiriyor. Nasıl konuşacağımı bile bilemiyordum kendimi kimseye açamıyordum. Hem kendimi anlatabildim hem de içim huzurlu hissediyorum.
Ayşe
Gerçekten sizi anlamaya çalışan ve güven veren biri var hattın diğer ucunda. İlk seansım olmasına karşın birlikte çok uzun yollar aşacağımızdan eminim. :) Tereddütsüz başvurabilirsiniz kendisine.
Anonim
İlk seansımdı.Çok tatlı biri.İyi ki Tuğba hanımı seçmişim.İlk seanstan çok iyi hissediyorum
gülşah
ilk seansa ağlayarak girdim ve rahatlayarak ayrıldım. çok samimi bir insan ve bir sonraki seansımı iple çekerek bekliyorum teşekkür ederim tuğba hanım
17.12.1995
Empati kabiliyeti, ön yargılarından arınmış olması, can kulağıyla danışanının problemine odaklanması beni çok rahatlattı. Başarılarının devamını dilerim.
Özlem
Son derece cana yakın ve güven veren biri. İlk seansımı gerçekleştirdim, sonraki seanslarımı iple çekiyorum
Anonim
Kendimi güvende hissetrim tesekkur ederim
DM
Tuğba hoca ile görüşmeye baslar baslamaz samimiyetini ve güvenilirliğini anlayabiliyorsunuz ve sonrasında kendinizi rahatça açabiliyorsunuz ilk seansimizdi ve diğer seansimizi iple çekmeye başladım
Anonim
Konuşmasıyla beni sakinleştirip hiç tanımadan istediğimi konuşup güzel tatmin edici geri dönüşüm alabildim
İ
İlk seansımdı ve çok güzel bir görüşmeydi. Çok memnun kaldım. Teşekkür ederim ve tavsiye ederim Tuğba hanımı. :)
Uğur AYDIN
Gerçekten işinde uzman bir kişi. İlk görüşmeden itibaren güven veriyor ve rahatça sıkıntılarınızı anlatabiliyorsunuz. İlk kez terapi almaya başlamama rağmen rahatlama yaşadım ve sonrasında dahada fayda sağlayacağına inanıyorum.
Ümit B
Tuğba hocanın en güzel yanı sizi çok candan dinlemesi ve iyi biri olduğunu da çabucak hissetmeniz. Evinizde gibi yargısız, güven içinde hissedeceksiniz.
Ümit B
Tüğba hocanın en sevdiğim yanı evinizde gibi, dost gibi tamamen açık yüreklilik ile dinlemesi. Bazıları bu işi para için yapar ancak bana hiç o izlenimi vermedi.
can kulağıyla dinliyor. çok ilgili biri. sorular soruyor. çok memnun kaldım teşekkürler
Anonim
İlk seansımdı.Güzel tespitler yaptı diğer seanslarda sıkıntılarıma yönelik güzel çözümleri olacağına inanıyorum.Teşekkür ederim kendisine...
Byö
Hislerime hep çok güvenmişimdir tuğba hanımı seçerkende bunu yapmıştım. Kendim karar verip asistana danıştığımda da Tuğba hanımın adınızı yazmışlardı. İyi ki tuğba hanımı seçtim. Çok tatlı bir kadın kendisi. Bu günden sonra yanımda birinin olacağı beni Tuğba hanım gibi birinin dinleyip destek olacağı yol göstereceği hissi bile beni çok rahatlatıyor. İlk seansımdı bundan sonra her hafta beraberiz. Çok güzel bir seanstı. Her şey için çok teşekkür ederim
D
İlk seasımdı. Normalde cok kolay konusamam hatta psikologlarda cok anlamıyor beni rahatlatamıyor diye düşünüyordum. Buraya bakıp iyi ki tugba hanımı seçmişim. İlk seanstan bile cok rahatladım
Candı atayeter
Çok tatlı bi bayan beni yargılamadn dinledi ilk görüşmemizdi ama ona ragmen hafifledim. Beni doğru yönlendirdiği içinde site asistanınada tşk ederim iyiki tugba hanıma yönlemdirmiş tam problemimim muhattabı . Bana çok iyi geldi bikaç seans sonra problemlerimin hallolacagına inanıyorum. O güveni hissettim.