Tuğçe Başol

Tuğçe Başol

Psikolojik Danışman
HAKKIMDA

Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans Eğitimimi onur derecesi ile tamamladım. Lisans eğitimimde Prof. Dr. Fulya Yüksel Şahin Süpervizyonluğunda Öfke Kontrolü, Kaygı, Stres, Özgüven, Özdenetim, Özsaygı, Benlik Algısı, Romantik İlişkiler, Kişilerarası İletişim Problemleri, Uyum Problemleri, Zaman Yönetimi, Sağlıklı Aile İlişkileri, Yas konularında Bireyle Psikolojik Danışma oturumları yürüttüm. Bunun dışında Okul Psikolojik Danışmanı olarak lise kademesinde Mesleki Rehberlik ve Kariyer Danışmanlığı, Sınav Kaygısı, Zaman Yönetimi, Verimli Ders Çalışma konularında 16-18 yaş grubuyla çalıştım. İlkokul kademesinde yaptığım stajda öğrenci ve velilerle bir araya gelerek Çocuklarda Okul Korkusu, Tırnak Yeme, Kardeş Kıskançlığı, Zorbalık, Ergenlik, Aile İçi Etkileşim konularında çalışmalar yürüttüm ve seminerler düzenledim. Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma, ADDT ve Bilişsel Terapi alanlarında psikolojik destek vermekteyim. Aynı zamanda Gelişim Psikolojisi alanında çalışmalarıma devam ediyorum.

Eğitimleri

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ / PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK CİNSEL ŞİDDETLE MÜCADELE DERNEĞİ / DEĞİŞİM BENİMLE BAŞLAR

Alanı

Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma, Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi, Bilişsel Terapi, Öfke Kontrolü, Kaygı, Stres, Kişilerarası İletişim Problemleri, Romantik İlişkiler, Özgüven, Özdenetim, Özsaygı, Benlik, Mesleki Rehberlik ve Kariyer Danışmanlığı, Sınav Kaygısı, Zaman Yönetimi, Verimli Ders Çalışma, Yas Danışmanlığı, Çocuklarda Okul Korkusu, Tırnak Yeme, Kardeş Kıskançlığı, Zorbalık, Ergenlik, Aile İçi Etkileşim.

Kullanıcı Yorumları

Suhi
Gerçekten işinde iyi bir hoca.Ne hissettiğimi ve nasıl düşündüğümü gerçekten iyi biliyor.Kendimi seans sıradında çok rahat hisettim.Benim için zor bir süreçti fakat bu durumun üstesinden Tuğçe hanım ile gelmeyi başardım. Artık kendimi daha iyi hisediyorum.
Anonim
Çok iyi bir danışman. Terapi sürecine ilk defa girenler için söyleyeyim özellikle çekinceleriniz varsa ya da ben rahat edemem diyorsanız inanın bir arkadaş gibi yaklaşıp seansın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz. Bütün dikkatinin sizde olduğunu hissettiriyor. Sonrasında takip için ya da aklınıza takılan sorularda da çok yardımcı. İyi ki onu seçmişim.
Adem
Tuğçe hanım gerçekten çok iyi bir danışman. Seans sürecince onun sayesinde kendimi daha iyi tanımaya başladım . Herkese tavsiye ederim.
Anonim
Tuğçe hoca gerçekten iyi bir danışman. Seanslara başladığım günden itibaren kendimi hep iyi hissetmişimdir ve şiddetle tavsiye ederim herkese.
Gamze
İyi ki tanıdım. Kesinlikle tereddüt bile etmeden tercih edebileceğiniz bir uzman.
Gökhan
İlk defa destek alma adımını attığım da, acaba mı diye düşündüğüm, bu acabayı daha ilk seansta iyi ki ye çeviren naif ve bilgi dolu biri. Size siz olduğu için yaklaşan, problemlerinize sizin açınızdan ışık tutan, kendinizi gerçekten tanımanıza olanak sağlayan Tuğçe Hanım'a çok teşekkür ederim.
Seher
Başta terapi almaktan çok çekinmiştim ama Tuğçe hanımın güler yüzü ve bakışları bile kendinizi ona anlatmanız için yeterli bir sebep. Onunla konuştuğumda kendimi kuş gibi hafif hissediyorum. Bir danışanın danışmandan bekleyebileceği her şeye sahip mükemmel bir insan. İyi ki varsınız heep var olun
Anonim
Tuğçe hanımla görüşmeye başladıktan sonra gerçek benle tanıştım diyebilirim. Her konuda özenle dinlemesi ve yardımcı olmaya çalışması ayrıca kendimi daha rahat ifade etmemi sağladı. Kendisine hersey için teşekkür ederim
Anonim
Tuğçe hanım yaklaşımıyla beni o kadar rahatlattı ki kimseye bir şey anlatamayan ben bile her şeyi tek tek anlattım. Beni kimsenin anlayamayacağını düşünürdüm önceden ama bu Tuğçe Hanımla değişen bir fikir oldu benim için.Yaptığımız her uygulama sonrasında bir adım daha kendime yaklaştım. Kendime olan kızgınlığım, kendime değer vermeyişim artık bitti diyebilirim.Stresle başladığım yolu mutlulukla bitirdiysem onun sayesinde.
Anonim
Başladığım ve geldiğimiz noktayı kıyasladığımda ; paha biçilemez bir noktaya varmış olmanın minnet ve teşekkürleri içerisindeyim.
Anonim
Tuğce hanım çok ilgili bir danışman. Bu zor süreçlerimde kendisinden danışmanlık aldım için mutluyum ve iyikide kendisini tanıdım. Sayesinde kendimi daha çok seviyorum, problemlerimi daha iyi yönetiyorum ve kendimin farkına vardım. çok teşekkür ederım desteğiniz için Tuğce hanım
Anonim
Problemler hakkında çözüme ulaşmama çok yardımcı oldu. Güzel kalbi ve bilgisi sayesinde farklı pencereden bakabildim olaylara. En içten dileklerimle tavsiye ediyorum.
Anonim
Sorunlarımı kendi içimde halletmeyi alışkanlık edinmiştim.Kendimi başkalarına açmaktan her zaman çekinmişimdir ancak Tuğçe hanımın bana yaklaşımı benim duygularımı ve düşüncelerimi anlayabilmesi sayesinde bu durumu aşmaya başladık. Kendisinin nazik tavrı ve yargılamadan yaklaşımı sayesinde çok verimli seanslar geçiriyoruz. Kendisine sizin nezdinizde de çok teşekkür ediyorum.
Cemre nur özadam
Tuğçe Hanımdan önce birçok danışmanla görüştüm. Fakat hiçbirinde Tuğçe hanımla olduğum kadar rahat olamadım. Görüşmelerimiz devam ediyor ve bu görüşmelerin olumlu etkilerini kendimde gördükçe yeni adımlar atmak eskisi kadar zor gelmiyor. Kendime, çevreme ve hayatıma bu denli artı kattığınız için çok teşekkür ederim. Sayenizde hayatıma yeni bakış açıları katmayı öğrendim ama en önemlisi kendimin ve başardığımın şeylerin farkına vardım.
Emel
Sayenizde hayatin verdigi guzellikleri görerek mutlu olmayi öğrendim çok teşekkür ederim
Deniz
Daha önce birçok psikologla uzun süre sonuç odaklı terapilerim oldu.Tuğçe hanımla daha yeni başlamamıza rağmen henüz 2 seansta bambaşka biri oldum diyebilirim.Tuğce hanım resmen hayatıma mucize oldu.Biribirden bakış açım değişti.Kalben herkese tavsiye ederim.Tuğce hanıma da mesleğinde başarılar dilerim.
Anonim
Rahat bir şekilde problemlerimi ve kendimi ifade edebildim. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
Anonim
Rahat bir şekilde problemlerimi ve kendimi ifade edebildim. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.
Anonim
Danışman çok ilgili ve açıklayıcıydı. Süreç hakkında korkularım vardı bunları gidermeme yardımcı oldu. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.