.$first_name .

Tuğçe Başol

Psikolojik Danışman
HAKKIMDA

Yıldız Teknik Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Lisans Eğitimimi onur derecesi ile tamamladım. Lisans eğitimimde Prof. Dr. Fulya Yüksel Şahin Süpervizyonluğunda Öfke Kontrolü, Kaygı, Stres, Özgüven, Özdenetim, Özsaygı, Benlik Algısı, Romantik İlişkiler, Kişilerarası İletişim Problemleri, Uyum Problemleri, Zaman Yönetimi, Sağlıklı Aile İlişkileri, Yas konularında Bireyle Psikolojik Danışma oturumları yürüttüm. Bunun dışında Okul Psikolojik Danışmanı olarak lise kademesinde Mesleki Rehberlik ve Kariyer Danışmanlığı, Sınav Kaygısı, Zaman Yönetimi, Verimli Ders Çalışma konularında 16-18 yaş grubuyla çalıştım. İlkokul kademesinde yaptığım stajda öğrenci ve velilerle bir araya gelerek Çocuklarda Okul Korkusu, Tırnak Yeme, Kardeş Kıskançlığı, Zorbalık, Ergenlik, Aile İçi Etkileşim konularında çalışmalar yürüttüm ve seminerler düzenledim. Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma, Öyküsel Terapi ve Bilişsel Davranışçı Terapi alanlarında psikolojik destek vermekteyim.

Eğitimleri

YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ / PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK   CİNSEL ŞİDDETLE MÜCADELE DERNEĞİ / DEĞİŞİM BENİMLE BAŞLAR   ÖYKÜSEL TERAPİ (NARRATIVE THERAPY) UYGULAYICI EĞİTİMİ / DOÇ.DR. LEVENT YAYCI BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİDE DEĞERLENDİRME VE YAPILANDIRILMIŞ GÖRÜŞME / BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİLER DERNEĞİ (BDTD) BİLİŞSEL DAVRANIŞÇI TERAPİ TEORİK VE TEMEL EĞİTİM / Prof. Dr. M. Hakan TÜRKÇAPAR (BDTD)

Alanı

Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikolojik Danışma, Akılcı Duygusal Davranışçı Terapi, Bilişsel Terapi, Bilişsel Davranışçı Terapi, Öyküsel Terapi, Öfke Kontrolü, Kaygı, Stres, Kişilerarası İletişim Problemleri, Romantik İlişkiler, Özgüven, Özdenetim, Özsaygı, Benlik, Mesleki Rehberlik ve Kariyer Danışmanlığı, Sınav Kaygısı, Zaman Yönetimi, Verimli Ders Çalışma, Yas Danışmanlığı, Çocuklarda Okul Korkusu, Tırnak Yeme, Kardeş Kıskançlığı, Zorbalık, Ergenlik, Aile İçi Etkileşim.

Kullanıcı Yorumları DEĞERLENDİR
Merve 19 Mayıs 2022

Tuğçe hanim ile görüşmeye 6 ay önce başladım. Sayesinde pek çok sorunla baş etmeyi ve hayatımı daha verimli yaşamayı öğrendim. İyi ki varsınız Tuğçe hanım

Anonim 18 Nisan 2022

Tuğçe hanım senelerdir bulamadığım profesyonelliği bulduğum kişi öldü. İşini hakkıyla yapan, danışanına değer veren, seans sırasında konuşulanları not alıp unutmayıp değerlendiren ve hatırlayan çok kıymetli bir danışan.Güler yüzlü, ilgili ve alanında oldukça yetkin bir isim. Üstesinden gelmek istediğim sorunlarla ilgili desteğini her daim hissettim. Sayesinde senelerdir ilk kez kendimi huzurlu hissediyorum. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Görüşmek isteyen herkese tavsiye ediyorum.

Anonim 07 Ocak 2022

Günümüzde tecrübenin, çok sayıdaki deneyimden ziyade, belki daha az sayıda ama kişinin kendi öznel deneyimlerinden beslendiğini düşünüyorum. Bu nedenle yaptığımız danışma seanslarında çok hızla anlaşıldığımı, empati kurulduğunu ve boş/genel öneriler yerine nokta atışı tespitlerle ilerlediğimizi hissediyorum. Herkese tavsiye ediyorum.

Anıl 23 Aralık 2021

Geçmişte birçok terapistle çalışmış ve sizin sorunlarınızı çözme,sizinle iletişim kurma gibi birçok konuda kötü tecrübe yaşamış birisi olarak şunu söyleyebilirim,Tuğçe hoca gerçekten diğerlerinden çok farklı.Kesinlikle danışmanızı öneririm.

Öykü 11 Temmuz 2021

Tuğçe hanımla birlikte hayata karşı bakış açım değişti , kendimi sevmeyi öğrendim . Her ne olursa olsun her zaman , her konuda yanımda oldu . Bu yolda onunla yürüdüğüm için çok şanslıyım .

Öykü 11 Temmuz 2021

Tuğçe hanımla birlikte hayata karşı bakış açım değişti , kendimi sevmeyi öğrendim . Her ne olursa olsun her zaman , her konuda yanımda oldu . Bu yolda onunla yürüdüğüm için çok şanslıyım .

Kubra 11 Temmuz 2021

Tuğçe Hanım, karakteriyle mesleği örtüşen bir insan. Görünce ve sohbet edince mutlu oluyorsunuz. Mesleki açıdan son derece yetkin. Problemlerin ana kaynağını görmenizi, çözüm yolunu bulmanızı sağlıyor,yaşam kalitenizi artırıyor. Sevgilerimi yolluyorum buradan.

Anonim 26 Mayıs 2021

Tuğçe Hanımla görüşmelerimize başladığım gün karanlık ve havasız bir odada tek başıma oturuyor gibiydim. Hem bir şey görmüyor hem de nefes alamadığımı hissediyordum. Tuğçe Hanım bana önce perdeyi buldurdu. Gerisi kendiliğinden geldi. Odaya ışığı alınca her şey aydınlandı. Fark edemediğim ne çok şey varmış. Sonsuz teşekkürler...

Anonim 24 Mayıs 2021

Beklediğimden çok daha fazla verim aldığım, sonlara doğru bitmesini hiç istemesem de artık tek başına yürüme gücünü elde ettiğimi çok net gördüğüm bir süreç oldu. Her şey için teşekkür ederim.

Anonim 23 Mayıs 2021

Çok gergin bir şekilde başladığım görüşmelerden çok rahat hissederek ayrıldım. Problemim hakkında bilgi sahibi olmak neleri yanlış yorumladığımı anlamamı sağladı. İlginiz için teşekkür ederim.

Ayşe 21 Mayıs 2021

1-10 arasında kaygı seviyeme 8 9 puan verirken şimdi 2 3 e kadar geriledi. Bazı pratiklerde oldukça zorlanmış olsam da Tuğçe Hanımın destekleyici yaklaşımı birçok konuyu konuşabilmeme yardımcı oldu. Kurduğumuz iletişimi asla unutamam. Her şey için çok çok teşekkür ederim

Anonim 18 Mayıs 2021

Aklınızdaki tüm soruları ayrıntılı şekilde yanıtlayan, sizi önemsediğini gerçekten hissettiren bir danışman. Tüm dikkatinin sizde olduğunu anlıyorsunuz.

İlayda 15 Mayıs 2021

Tuğçe Hanımdan yaklaşık 4 ay danışmanlık aldım. Psikolojik danışmanlık almak hep aklımda olan bir şeydi ama kendimi bir danışmana açmak, anlatmak düşünce olarak zor geliyordu. Kendisinin samimi iletişimi, ilgisi, profesyonel yaklaşımı seanslarda kendimi rahatça ifade edebilmeme, kendime ve ona karşı şeffaf olmama çok yardımcı oldu. Bilgisi ve tecrübesiyle yaptığı profesyonel çıkarımlar, danışmanlık yolcuğumda farkındalığımın artmasını sağladı. Kendisine bu süreçte yanımda olduğu için teşekkür ediyorum, onu danışmak olarak seçtiğim ve tanıdığım için çok mutluyum. Psikolojik danışmanlık desteğini herkese tavsiye ederim.

Cemil 21 Mayıs 2021

Açıkcası randevu alırken dinlemeyecek, klişe cümleler ile konuşacak zannederdim ama yanıldım yardım etmek isteyen ilgilenen bir insan tavsiye ederim

Anonim 10 Mayıs 2021

Tuğçe hanımın alanındaki bilgi birikimi ve yaklaşımı sayesinde sanki yıllardır beni tanıyormuş gibi kendisine sorularımı, sorunlarımı ve endişelerimi rahatça anlatabildim. Olaylara daha önce bakmayı denemediğim pencerelerden bakmama yardımcı oldu ve olmaya da devam ediyor. Çok iyi bir dinleyici ve sonrasındaki çözüm odaklı yaklaşımı size bu terapi sürecinde oluşunuzun bir tesadüf değil çok büyük bir şans olduğunu hissettiriyor. Bireysel olarak da teşekkürlerimi tekrar tekrar iletiyor olacağım; yine de buradan da bir kez daha teşekkür etmek isterim. Bir danışman tercih edecekseniz Tuğçe hanımı tercih edin.

Suhi 09 Mayıs 2021

Gerçekten işinde iyi bir hoca.Ne hissettiğimi ve nasıl düşündüğümü gerçekten iyi biliyor.Kendimi seans sıradında çok rahat hisettim.Benim için zor bir süreçti fakat bu durumun üstesinden Tuğçe hanım ile gelmeyi başardım. Artık kendimi daha iyi hisediyorum.

Anonim 03 Mayıs 2021

Çok iyi bir danışman. Terapi sürecine ilk defa girenler için söyleyeyim özellikle çekinceleriniz varsa ya da ben rahat edemem diyorsanız inanın bir arkadaş gibi yaklaşıp seansın nasıl geçtiğini bile anlamıyorsunuz. Bütün dikkatinin sizde olduğunu hissettiriyor. Sonrasında takip için ya da aklınıza takılan sorularda da çok yardımcı. İyi ki onu seçmişim.

Adem 21 Nisan 2021

Tuğçe hanım gerçekten çok iyi bir danışman. Seans sürecince onun sayesinde kendimi daha iyi tanımaya başladım . Herkese tavsiye ederim.

Anonim 21 Nisan 2021

Tuğçe hoca gerçekten iyi bir danışman. Seanslara başladığım günden itibaren kendimi hep iyi hissetmişimdir ve şiddetle tavsiye ederim herkese.

Gamze 21 Nisan 2021

İyi ki tanıdım. Kesinlikle tereddüt bile etmeden tercih edebileceğiniz bir uzman.

Gökhan 20 Nisan 2021

İlk defa destek alma adımını attığım da, acaba mı diye düşündüğüm, bu acabayı daha ilk seansta iyi ki ye çeviren naif ve bilgi dolu biri. Size siz olduğu için yaklaşan, problemlerinize sizin açınızdan ışık tutan, kendinizi gerçekten tanımanıza olanak sağlayan Tuğçe Hanım'a çok teşekkür ederim.

Seher 07 Nisan 2021

Başta terapi almaktan çok çekinmiştim ama Tuğçe hanımın güler yüzü ve bakışları bile kendinizi ona anlatmanız için yeterli bir sebep. Onunla konuştuğumda kendimi kuş gibi hafif hissediyorum. Bir danışanın danışmandan bekleyebileceği her şeye sahip mükemmel bir insan. İyi ki varsınız heep var olun

Anonim 19 Mart 2021

Tuğçe hanımla görüşmeye başladıktan sonra gerçek benle tanıştım diyebilirim. Her konuda özenle dinlemesi ve yardımcı olmaya çalışması ayrıca kendimi daha rahat ifade etmemi sağladı. Kendisine hersey için teşekkür ederim

Anonim 18 Mart 2021

Tuğçe hanım yaklaşımıyla beni o kadar rahatlattı ki kimseye bir şey anlatamayan ben bile her şeyi tek tek anlattım. Beni kimsenin anlayamayacağını düşünürdüm önceden ama bu Tuğçe Hanımla değişen bir fikir oldu benim için.Yaptığımız her uygulama sonrasında bir adım daha kendime yaklaştım. Kendime olan kızgınlığım, kendime değer vermeyişim artık bitti diyebilirim.Stresle başladığım yolu mutlulukla bitirdiysem onun sayesinde.

Anonim 11 Mart 2021

Başladığım ve geldiğimiz noktayı kıyasladığımda ; paha biçilemez bir noktaya varmış olmanın minnet ve teşekkürleri içerisindeyim.

Anonim 18 Şubat 2021

Tuğce hanım çok ilgili bir danışman. Bu zor süreçlerimde kendisinden danışmanlık aldım için mutluyum ve iyikide kendisini tanıdım. Sayesinde kendimi daha çok seviyorum, problemlerimi daha iyi yönetiyorum ve kendimin farkına vardım. çok teşekkür ederım desteğiniz için Tuğce hanım

Anonim 15 Şubat 2021

Problemler hakkında çözüme ulaşmama çok yardımcı oldu. Güzel kalbi ve bilgisi sayesinde farklı pencereden bakabildim olaylara. En içten dileklerimle tavsiye ediyorum.

Anonim 07 Şubat 2021

Sorunlarımı kendi içimde halletmeyi alışkanlık edinmiştim.Kendimi başkalarına açmaktan her zaman çekinmişimdir ancak Tuğçe hanımın bana yaklaşımı benim duygularımı ve düşüncelerimi anlayabilmesi sayesinde bu durumu aşmaya başladık. Kendisinin nazik tavrı ve yargılamadan yaklaşımı sayesinde çok verimli seanslar geçiriyoruz. Kendisine sizin nezdinizde de çok teşekkür ediyorum.

Cemre nur özadam 07 Şubat 2021

Tuğçe Hanımdan önce birçok danışmanla görüştüm. Fakat hiçbirinde Tuğçe hanımla olduğum kadar rahat olamadım. Görüşmelerimiz devam ediyor ve bu görüşmelerin olumlu etkilerini kendimde gördükçe yeni adımlar atmak eskisi kadar zor gelmiyor. Kendime, çevreme ve hayatıma bu denli artı kattığınız için çok teşekkür ederim. Sayenizde hayatıma yeni bakış açıları katmayı öğrendim ama en önemlisi kendimin ve başardığımın şeylerin farkına vardım.

Emel 04 Şubat 2021

Sayenizde hayatin verdigi guzellikleri görerek mutlu olmayi öğrendim çok teşekkür ederim

Deniz 21 Aralık 2020

Daha önce birçok psikologla uzun süre sonuç odaklı terapilerim oldu.Tuğçe hanımla daha yeni başlamamıza rağmen henüz 2 seansta bambaşka biri oldum diyebilirim.Tuğce hanım resmen hayatıma mucize oldu.Biribirden bakış açım değişti.Kalben herkese tavsiye ederim.Tuğce hanıma da mesleğinde başarılar dilerim.

Anonim 15 Aralık 2020

Rahat bir şekilde problemlerimi ve kendimi ifade edebildim. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Anonim 15 Aralık 2020

Rahat bir şekilde problemlerimi ve kendimi ifade edebildim. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Anonim 25 Kasım 2020

Danışman çok ilgili ve açıklayıcıydı. Süreç hakkında korkularım vardı bunları gidermeme yardımcı oldu. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Sıkça Sorulan Sorular

Aklınıza takılan sıkça sorulan soruları sizler için cevapladık!

Bipsikolog.com Nedir?
Bipsikolog.com Psikologlarla danışanları online olarak buluşturan bir platformdur. Sitemiz üzerinden online psikologlara hemen ulaşabilir, birkaç dakika içerisinde görüşmeye başlayabilir veya istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.
Bipsikolog.com Hangi yollarla görüşme gerçekleştiriyor?
Bipsikolog.com Psikologlarla danışanları online olarak buluşturan bir platformdur. Sitemiz üzerinden online psikologlara hemen ulaşabilir, birkaç dakika içerisinde görüşmeye başlayabilir veya istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.
Ödemeleri nasıl gerçekleştirebilirim?
Bipsikolog.com Psikologlarla danışanları online olarak buluşturan bir platformdur. Sitemiz üzerinden online psikologlara hemen ulaşabilir, birkaç dakika içerisinde görüşmeye başlayabilir veya istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.
Bipsikolog.com hangi alanlarda destek verir?
Bipsikolog.com, çok geniş bir alanda ve çeşitli psikolojik konularda online olarak bilgi ve destek vermektedir. Hizmetlerden bazıları: Depresyon Anksiyete (Kaygı) Panik Atak Bipolar Bozukluk (Manik Depresyon) Borderline (Sınırda Kişilik Bozukluğu) Obsesif Kompulsif Bozukluk (Takıntı Hastalığı) Aile ve Çift Terapisi Bireysel Terapi Çocuk ve Ergen Terapisi Cinsel Terapi Fobiler Bağımlılık Stres TSSB (Travma Sonrası Stres Bozukluğu) Yeme Bozuklukları ve Beden Algısı İş Yerinde Ruh Sağlığı Evlilik ve Boşanma Kişisel Gelişim Cinsel Kimlik
Bipsikolog.com Hangi yollarla görüşme gerçekleştiriyor?
Bipsikolog.com Psikologlarla danışanları online olarak buluşturan bir platformdur. Sitemiz üzerinden online psikologlara hemen ulaşabilir, birkaç dakika içerisinde görüşmeye başlayabilir veya istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.
Ödemeleri nasıl gerçekleştirebilirim?
Bipsikolog.com Psikologlarla danışanları online olarak buluşturan bir platformdur. Sitemiz üzerinden online psikologlara hemen ulaşabilir, birkaç dakika içerisinde görüşmeye başlayabilir veya istediğiniz gün ve saate randevu alabilirsiniz.
Hemen seansa başlama şansımız var mı?
Evet Online (Çevrimiçi) Psikologlarımızla hemen görüşmeye başlayabilirsiniz.
Daha Fazla