Yeşim Volkan

Yeşim Volkan

Psikolog
HAKKIMDA

Merhaba , ben Yeşim Volkan. İstanbul Üniversitesi Psikoloji Lisans mezunuyum. Şu an Klinik Psikoloji yüksek lisans sınavına hazırlanmaktayım. Lisans süresince mesleki anlamda bana deneyim kazandıran stajlar yaptım. Bu stajların bir kısmını doğup büyüdüğüm ülke olan Kosova’da yaptım . Bu stajları genellikle okullarda yaptım.Devlet okulundaki özel eğitim sınıfında özel gereksinimi olan çocuklarla ilgili deneyim ve gözlem yapabilme fırsatım oldu. Bir süre sonra da Maarif Okulları adı altında İnternational Maarif School of Kosova kolejinde staj yaptım. Buradaki staj boyunca akademik kadroyla beraber bir çok alanda faaliyet gösterdik. Psikolojik Danışman ve Psikolog eşliğinde ilk okul ve orta okul öğrencileriyle beraber görüşmeler yaptık. Çocuklarda uygulanacak testlerin bir çoğunu görüp deneyimle şansım oldu. İstanbul’da iç gözlem ve psikiyatrik danışmanlık merkezinde staj deneyimim oldu. Orada genellikle çocuk-ergen ve yetişkin odaklı danışanlar gördük. Daha çok Rorschach Testi ve Oyun Terapisi üzerinden danışanlara yardımcı olmaya çalışan bir kurumdu ve uzman psikologlar izninde ben de bir sürü seansa girebilme ve gözlemleme fırsatı buldum. Danışmanlık Merkezi’nin kurucusu olan Uzman Psikolog Beril Zeynep Hacıosman’ın geliştirmiş olduğu Bütünleşmiş Dil ve Okur-Yazarlık Becerileri Testi (TILLS) aldım. İzmir’ de yine bir özel eğitim okulunda kisa süre bir staj deneyimim olmuştu. Bu süre zarfında da çeşitli seminerlere katılımda bulundum . Bütüncül bakış açısıyla seanslarımı yürütüyorum.

Eğitimleri

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ- PSİKOLOJİ

Alanı

Bireysel Terapi , Çocuk , Ergen ve Yetişkin psikolojisi , Çözüm odaklı terapi , Sınav kaygısı, Çocuklarda davranış problemleri ve çözümleri

Kullanıcı Yorumları

Aslı Pelit
Çok keyifli çok güzel bir dertleşmeydi diyebilirim. Yeşim hanım gercekten işinde çok iyi çok güzel bi insan.. Herşey için teşekkürler :)
Anonim
Gerçekten çok ilgiliydi çok memnun kaldım.
Anonim
çok iyi geldi, çok anlayışlı ve çözüm odaklı. kendisine çok teşekkür ederim
Asker
Ilgi alakanız ve tavsiyeleriniz için teşekkürler